120 myśli w 120. rocznicę urodzin Prymasa

3 sierpnia mija 120. rocznica urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego. Z tej okazji Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego będzie promować nauczanie Prymasa w szkołach, parafiach i lokalnych instytucjach na Mazowszu.

– W Roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego chcemy przybliżyć słowa i myśli naszego Patrona, który niebawem zostanie ogłoszony błogosławionym. Jego słowa są bowiem ponadczasowe – podkreśla rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski. – W naszej wspólnocie akademickiej ich mądrość odkrywamy na co dzień, a teraz chcemy przekazać je innym.

Z tej idei zrodził się projekt „120 myśli w 120. rocznicę urodzin Prymasa”. W ramach akcji UKSW do szkół, instytucji i parafii na Mazowszu trafią plakaty z jedną ze 120 myśli Prymasa, zaczerpniętych z jego przemówień i tekstów. Cytaty są krótkie, ale trafiają w sedno. Są wskazówką jak żyć, jak radzić sobie z problemami, jak kształtować relacje z innymi.

Plakaty dzięki współpracy z „Gościem Niedzielnym” dotrą do mazowieckich parafii.

Kardynał Stefan Wyszyński urodził się 3 sierpnia 1901 roku w Zuzeli nad Bugiem.

2 sierpnia 2021