Konkurs z okazji Roku Prymasa Wyszyńskiego

Stefan Kardynał Wyszyński był przez trzy lata internowany w różnych ośrodkach odosobnienia i tym samym był i jest osobowym wzorcem dla osób uwięzionych. UKSW organizuje dla nich konkurs.

Konkurs adresowany jest do osób pozbawionych wolności, przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych na terenie całego kraju. Celem konkursu jest upamiętnienie postaci Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz stworzenie osadzonym możliwości twórczego wyrażania swoich przemyśleń inspirowanych jego życiem i nauką, poprzez rozbudzanie aktywności twórczej, rozwijanie zainteresowań literackich, patriotyczno-religijnych.

Głównymi organizatorami tego wydarzenia są dr hab. Anna Fidelus, prof. uczelni oraz mgr Michał Stańczuk. Więcej informacji na stronach Wydziału Pedagogicznego UKSW.

Zaproszenie do udziału w ogólnopolskim konkursie dla osadzonych

11 marca 2021