Radio UKSW wyróżnione na festiwalu „Niepokalana”

Wyróżnienie za cykl radiowy „Czas to miłość” otrzymało Radio UKSW na Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „KSF NIEPOKALANA” 2021.

W cotygodniowych audycjach naukowcy UKSW różnych dziedzin przybliżali słuchaczom postać, dzieło i nauczanie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. W audycjach wzięli udział m.in. prof. Jan Żaryn, dr Ewa K. Czaczkowska, dr. hab. Grzegorz Łęcicki, prof. ucz. czy ks. prof. Piotr Mazurkiewicz.

– W tych wywiadach z przedstawicielami UKSW chcieliśmy pokazać wiele, często nieznanych aspektów nauczania, ale i życia Patrona naszej Uczelni. Chcieliśmy uczynić kard. Wyszyńskiego bardziej bliskim nam współczesnym, pokazać jego codzienność, pracę, przytoczyć anegdoty z nim związane i ukazać przykład życia jaki nam zostawił, wartości jakimi żył – zaznacza redaktor naczelna Radia UKSW Anna Gawrońska – Piotrowska.

Tytuł cyklu nawiązuje do słów kard. Wyszyńskiego, wypowiedzianych do młodzieży: „Ludzie mówią: czas to pieniądz. A ja wam mówię: czas to miłość”. Prowadzone przez studentki dziennikarstwa UKSW Justynę Wolf i Barbarę Woińską audycje, można posłuchać na platformach podcastowych, m.in. Spotify, Apple Podcasts czy Google Podcasty. Cykl dostępny jest również na stronie www.wyszynski.uksw.edu.pl.

Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów „KSF NIEPOKALANA” to jeden z największych multimedialnych festiwali religijnych w Polsce. Do tegorocznej, 34. edycji konkursu nadesłano 140 filmów, reportaży, teledysków i dokumentów. Podobnie jak w 2020 roku, ze względów pandemicznych, festiwal odbywał się w formule mieszanej, czyli tradycyjnej i online.

27 września 2021